AKCE KLUBU - Rc létání (fotodokumentace)

Domů
Klubové info
Akce klubu
Klubové letiste
Rc letadla
RC letadla nová
Rc vrtulníky
Dílna a nápady
Video
Bazárek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahoru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahoru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahoru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahoru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahoru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahoru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahoru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Akce roku  2023

 

(klik na odkaz)z)

Novoroční polétání (1.1. 2023)

stava Rc modelů (4.března 2023)

Otevírání nebe (25. března 2023)

16.Modelářský den (20. května 2023)

90tiny Miloně Měkoty (2.9.2023)

16. Drakiáda (7. října 2023)

Archiv akci:

2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018

2019 2020 2021 2022

 Novoroční polétání 1. ledna 2023 

 

 Tak to tady ještě nebylo! Ani pamětnici nepamatují takové novoroční počasí, které bylo 1. ledna 2023. 18 stupňů "nad" a modré nebe. Někteří modeláři na to reagovali tričky s krátkým rukávem a kraťasy... Letos se sešlo poměrně hodně kamarádů s modely i bez a bylo na co koukat, o čem povídat. Kuly se plány na novou sezonu a povídalo se o tom, co nově začínající rok přinese. A tak jen přání: aby to byl dobrý začátek sezony s datem "23" a abychom se ve zdraví a spokojenosti takto scházeli i nadále...

  Foto Mirek Dobrý
 

Výstava Rc modelů 4. března 2023

 

Jako klub Rc modelů letadel a vrtulníků jsme poprvé zkusili představit našim známým a širší veřejnosti naše modely, se kterými létáme a které jsme postavili v současnosti či dříve. Díky velkému pochopení Střední uměleckoprůmyslové škole hudebních nástrojů a nábytku jsme měli nejen kde vystavovat, ale mohli jsme užívat příjemného zázemí školy. Po delší přípravě mohli návštěvníci shlédnout více jak 60 modelů a modelářských produktů našich klubových členů. Vystavené modely byly průřezem našich detailních zájmu: od upoutaných modelů letadel, přes Rc motoráky a větroně, až po specifické produkty, jakými jsou vrtulníky či makety bojových vozidel.

Na počátku vládla obava, zda se výstav a připojená burza uskuteční a přinese nějaký efekt. Dnes - den po jejím skončení jsme rádi, že se uskutečnila a že ji máme úspěšně za sebou. Zájem návštěvníků překonal očekávání. Od 10. hodiny proudily davy zájemců o naše hobby třemi místnostmi a se zájmem si pohlíželi vystavené artefakty. A to za příjemné nálady pořadatelů a všech našich "klubáků", kteří výstavě přihlíželi.

Zbývá poděkovat těm, kteří se nejvíce zasloužili o úspěch provázející výstavu a burzu. Abecedně: M. Dobrému, K. Drye, L. Křemenákovi a J. Machkovi. Zejména však Tomovi Jiroutovi, bez jeho nadšení a obětavosti by byl výsledek nejistý. Poděkování patří také všem členům klubu, kteří přivezli své modely a vystavili je. Zbývá otázka: tak příště? 

 

 Otevírání hradeckého nebe 25. března 2023 

Na Otevírání hradeckého nebe v sobotu 25. března nevládlo úplně ideální počasí. Rosničky předpovídaly občasné přeháňky a hlavně silný nárazový vítr. Zvláště to druhé se prosadilo v dopoledních hodinách a odradilo mnohé letce od pokusů o vzlet- Přesto se našli odvážlivci, kteří i v této nepřízni polétali a předvedli své stroje. To nejpodstatnější bylo, že jsme se sešli, popovídali, představili plány na letošní sezonu a ukázali, co se chystá. Přes nepřízeň počasí nás na Rc letišti bylo dost k tomu, a bychom se jako klub připomněli a otevřeli sezonu s vročení "2023".

 
 

 16. Modelářský den 20. května 2023 

 

Říká se, že dobrá tradice se má ctít a opakovat. To platí i pro svět modelářství a jeho lidi kolem něj. Proto se v sobotu 20. května 2023 sešlo na královéhradeckém modelářském letišti několik desítek pilotů a stovka návštěvníků, aby prožili příjemné májové dopoledne s modely letadel či vozidel, a to při již 16. Modelářské dni. Hradečtí „klubáci“ mají v těchto akcích už letitou zkušenost, která se táhne od roku 2007, kdy se poprvé představili veřejnosti se svými modely, které jsou v naprosté většině v provedení „Rc“ (radio control), tedy řízené rádiem. To letošní setkání bylo tradiční v mnoha ohledech: přátelskou atmosférou počínaje a výstavkou modelů a jejich představením v hradeckém „luftu“ konče. Komentované ukázky přesvědčily, že „hradečtí“ se mají čím pochlubit, vždyť na obloze se střídaly modely stíhaček, sportovních akrobatů, nebo i vrtulníků a multikoptér. Kdo přišel – ten nelitoval. Pilotům byl odměnou nejen návštěvnický zájem, ale také čerstvá grilovaná klobása a něco tekutého k tomu. Inu k dobré akci stačí málo: chtít něco smysluplného dělat a méně o tom mluvit…

 
 

 Oslavili jsme 90tiny Miloně Měkoty 2.9. 2023 

 

2. září 2023 jsme se sešli na našem Rc letišti, abychom polétali, popovídali a také si připomněli významné jubileum našeho stále aktivního pilota a kamaráda Miloně Měkoty. Tak Miloni - přejeme další spokojené roky, ve zdraví a pohodě!

 
 

16. Drakiada 7. října 2023

 

Po dlouhé době na Drakiádě panovalo opravdu "dračí" počasí. To dalo příležitost všem, kteří si přinesly draky, hvězdy a další vzdušné konstrukce, aby je vyzkoušely v hradeckém "průvanu", Jako tradičně se na závěr setkání snášely bonbony na přítomné děti. Skončila poslední naplánovaná akce klubu v tomto roce a je čas bilancovat... (Fotky Mirka Dobrého)

 
 

Domů | Klubové info | Akce klubu | Klubové letiste | Rc letadla | RC letadla nová | Rc vrtulníky | Dílna a nápady | Video | Bazárek

Tento server byl naposledy aktualizován dne 04. 11. 2023