AKCE KLUBU - Rc létání (fotodokumentace)

 

 

 

Nahoru

 

 Akce roku  2016

 

(klik na odkaz)z)

Novoroční polétání (1.1. 2016)

Otevírání nebe ( 26. března 2016)

9. modelářský den (21.  května 2016)

Memoriál J. Dobiáše (24. 9. 2016)

10. drakiáda (15. října 2016)

Archiv akci:

2007  2008  2009  2010    2011  2012  2013  2014  2015

10. Drakiáda (15. 10. 2016)

Poslední aktivita našeho klubu ve stávajícím roce je tradičně zasvěcena drakům, hvězdám a dalším podzimním poletadlům. Ještě ráno 15. října 2016 vál slibný říjnový vítr, avšak dopoledne - kdy začala v pořadí ji 10. drakiáda se postupně uklidnil a zůstal jako obvykle jen lehký vánek čechrající kadeře přítomných dětí. Tak se sice prohánělo s dračími výtvory, ale také (a možná především) se létalo. I tak bylo setkání opět příjemní, přátelské a hodno archivních snímků. Posuďte sami...

Memoriál Jirky Dobiáše (24. 9. 2016)

V sobotu 24. září jsme si zavzpomínali na našeho dlouholetého klubového člena Jirku Dobiáše. Našlo by se málo královéhradeckých modelářů, kteří ho neznali, pro něž nezištně něco neudělal, kterým kamarádsky neporadil, nebo je něčím bez nároku na odměnu nepodaroval. Čistý člověk s čistou duší.

A protože Jirka měl rád humor a legraci ve všech podobách, bylo i vzpomínkové létání plné zábavy a srandy. O kategoriích vypovídá pozvánka (tady), fotky uvedené pod tímto textem a také video: https://www.youtube.com/watch?v=wwJ0B1rFMY0

Setkání se povedlo! Je nejen slušností poděkovat jmenovitě Tomovi Jiroutovi, Mirkovi Dobrému, Vaškovi Kohoutovi, porotcům Radku Menšíkovi, Jardovi Lněničkovi, Miloni Měkotovi a Danielu Kvapilovi za přípravu a průběh setkání. Děkujeme rodině Jirky za vstřícnost a morální pomoc při přípravě memoriálu. Tak Jirko - za rok zase!

Text i foto TomSva

9. Modelářský den Juniorklub HK (21. května 2016)

         Měli jsme kliku! Jednoznačné hodnocení počasí na již 9. Modelářském dnu, který náš Juniorklub uspořádal ve spolupráci s formou JINO, Magistrátem města Hradec Králové a Domem dětí a mládeže. Tak tedy za velmi příjemného skoro letního počasí a příjemném vánku (!) se létalo pro širokou (mimo)hradeckou veřejnost.

        Zhruba od 10 hodin do 15 hodin mohli návštěvníci shlédnout letecké modely, ať již velkých rozměrů, nebo "mrnousy", které byly určeny především po combatové klání. Nechyběly vrtulníky a hit posledních let: drony. Přivítali jsme kamarády z modelářského klubu v Třebechovicích, kteří nám "věnovali" dárek v podobě přistání UL motorového rogala. Děti z Domu a mládeže představily taneční kreace a nechyběla ani atraktivní airsoftová střelnice.

        Všem, kteří se podíleli na přípravě tradičního modelářského svátku je třeba moc poděkovat, protože bez jejich práce by letošní klubová "show" nebyla tak úspěšná, jakou byla. Po prázdninové pauze nás čeká až podzimní drakiáda, ale mezi tím je moře času na létání,sice už ne tak veřejné, ale o to více pro naši radost a uspokojení.                         

                                                                                                                                                                                                        Text i foto TomSva

Otevírání hradeckoho nebe (26. 3. 2016)

Astronomické jaro sice začalo, ale venku zima, déšť a "vofuk". To byly vyhlídky na Otevírání radeckého nebe s vročením 2016. Ovšem kdo umí - ten umí! A tak "na objednávku" vyšších míst ráno v sobotu 26. března přestalo krápat a mohlo se dopoledne létat, i když klasické větrné počasí zůstal. pro nás všechny bylo překvapením, kolik létaní milovných kamarádů se sešlo a kolik strojů se objevilo na hradeckém nebi. přivítali jsme také kamarády z Třebechovic a Červeného Kostelce... tak: sezona je zahájena a zbývá ji využít k dalšímu poletování. Pozvánka je tady    

Video Ládi Křemenáka zde: https://www.youtube.com/watch?v=DjNoaSu6Bfg&feature=youtu.be

Foto TomSva

Novoroční polétání (1. 1. 2016)

Nebývalý zájem provázelo letošní novoroční létání, které se jako obvykle uskutečnilo na Nový Rok 1. ledna 2016.  Počasí bylo vlídné: teplota okolo nuly a sněhový poprašek vytvářel potřebnou zimní kulisu. protože netradičně nefoukalo, létalo se "fest" a mnozí z našeho klubu si chtěli naplnit novoroční předsevzetí o mnoha dnech strávených za kniply svých "hejblítek". Pokud bude příroda i nadále přívětivá, nemuselo by jít jen plané sliby.

Všem, kteří si přišli zalétat, popovídat a popřát přejeme spokojený rok s "16" na konci a věříme, že i další aktivity našeho klubu budou vítány s takovým zájmem a příjemnou atmosférou.

Foto TomSva

 

 

Tento server byl naposledy aktualizován dne 27. 12. 2022