AKCE KLUBU 2009 - fotodokumentace

Domů
Akce klubu
Akce 2007
Akce 2008
Akce 2009
Akce 2010
Akce 2011
Akce 2012
Akce 2013
Akce_2014
Akce 2015
akce_2016
Akce_2017
Akce_2019
Akce 2020
Akce_2021

 

 

 

Nahoru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahoru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahoru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahoru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahoru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahoru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahoru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahoru

   

Novoroční létání (1.1. 2009)

Otevírání nebe  (28. 3.) 

O pohár hradeckých titánů (3. 5.)

2. modelářský den   (13.6.)

Combat ACES a EPA (20-21.6)

Létání pro handicapované (27.6.)

Drakiáda (24. 10.)

 

1. 1. 2009 NOVOROČNÍ LÉTÁNÍ

 Letošní Novoroční polétání polétání připadlo na čtvrtek. Po 13. hodině se naše letiště začalo plnit až překvapivě mnoha kamarády - modeláři a jejich známými a přáteli. Na nikom nebylo znát předchozí silvestrovské veselí, a tak největší překážkou většího polétání bylo počasí: při minus 5 stupních a znatelném větru se prstům nechtělo na zmrzlé kniply vysílačů a svou obvyklou poslušnost odmítaly  i jinak  spolehlivé LiPolky. Nicméně pár odvážných se našlo a na hradeckém nebi se postupně objevilo pár modelů - včetně kombatů při malé soutěži. Tak rok 2009 začal modelářsky úspěšně a věříme, že i další týdny a měsíce budou přát nejen naší zálibě, ale také dobrým a kamarádských vztahům! Ať je pro nás všechny začínající rok obdobím spokojenosti, zdraví, stavební i letové pohody...    

  

28. 3. 2009 OTEVÍRÁNÍ HRADECKÉHO NEBE

"Ten nahoře" nás má rád!

Před Otevíráním hradeckého nebe bylo největší neznámou počasí. Celý týden s deštěm a nekamarádským větrem dával tušit, že nebe si otevřeme, ale jen "ústy". Nicméně "ten nahoře" se ukázal jako přející a na sobotní dopoledne umožnil téměř jarní polétání většině členů našeho klubu i některým "přespolním". I když jsme setkání nějak zvlášť nepropagovali, překvapil nás zájem mimohradeckých přátel, kteří ještě dopoledne telefonicky vyzvídali, zda se létat bude. Létalo a povídalo se tak úspěšně, že v kalendáři pro příští rok nesmí druhý ročník Otevírání hradeckého nebe chybět! 

                                                                                 Další fotografie (R. Brom, P. Lukášek)

3. 5. 2009 O POHÁR HRADECKÝCH TITÁNů

To tady ještě nebylo...

3. května 2009 proběhl první ročník soutěže O pohár hradeckých titánů. Setkání proběhlo pod patronací firmy MITRANS, našeho Juniorklubu Domů dětí a mládeže v Hradci Králové. Soutěž sestávala ze dvou disciplín: klasického EPA combatu (14 pilotů) a přistání na letadlové lodi (20 pilotů - všichni z Hradce a okolí). Pro asi 150 diváků bylo atraktivní především přistání na letadlové lodi, které prověřilo pilotní um a intuici. Po prvních zkušenostech a odstranění menších problémů s organizací se plánuje další podobné klání (časově celkově kratší a divácky zajímavější). Výsledky přistání na letadlové lodi. Výsledky EPA combatu

Poháry pro nejúspěšnější sputěžící

Vítezové soutěže přistání na letadlové lodi

Nejúspěšnější piloti combatu

Sponzoři a vítezové combatu

Vítězové soutěže EPA combatu

 

13. 6. 2009  II. MODELÁŘSKÝ  DEN

 

 

(klik = zvětšení)

                        MODELÁŘSKÝ DEN NA DRAKA...

      Pokud je tím "drakem" myšlen papírový drak, kterého těší vítr a fujavice, tak je to v pořádku. Za těchto povětrnostních podmínek totiž 13. června proběhl již druhý modelářský den, kterým chceme hradecké i vzdálenější veřejnosti připomenout, že "žijeme" a s námi i naše modelářská záliba. Shodou okolností se stalo, že ve stejný den probíhaly modelářské akce v dalších klubech poblíž HK. Proto jsme očekávali i menší zájem diváků. Nakonec tato předpověď nevyšla a měli jsme možnost uvítat mnohé zájemce o modelařinu.

      Čím jsme se prezentovali? S ohledem na silný vítr se na hradeckém nebi objevilo jen málo modelů letadel a vrtulníků, jejichž piloti zaslouží řád zlatého kniplu za odvážnou pilotáž. Více se proto toho dělo na zemi, kde poměrně slušně zaplnila stojánka dalšími leteckými modely a vrtulníky. Velkou atrakcí bylo předvádění modelů aut, které významně zaplnily naplnily program po chybějících letových ukázkách. Věřme, že příští ročník bude probíhat v lepším počasí, kterým odmění organizátory za vložené úsilí. Zbývá poděkovat těm, kteří letecký den připravili a zvolat: ať žije modelářský den 2010!  

 20 . - 21. 6. 2009 Combatové soutěže ACES a EPA (pozvánka A, pozvánka B)

     Foto R. Brom

     Foto V. Kohout

27.6. 2009  OPEN  SKIES  FOR  HANDICAPPED (pozvánka)

     Člověk by měl čas od času dělat cosi jen proto, že jde o správnou věc a že jedinou odměnou bude dobrý a lidsky příjemný pocit. K  událostem tohoto typu bezesporu patří naše "hostování" na akci Open Skies for Handicapped 2009, která proběhla 27. června 2009 na královéhradeckém letišti.  Jak název říká, byla věnována našim spoluobčanům, ke kterým osud nebyl až tak příznivý a znevýhodnil je zdravotním postižením. Jednou z cest, jak jim i nám připomenout, že jsou stejní jako "ostatní", jen s jinými limitami životního stylu, je uspořádat společná setkání.

     To právě skončené připomínalo dobrý happening, kde se v příjemné atmosféře handicapovaným představily složky záchranného systému, spolu s kynology, sokolníky, hudebními soubory a hlavně piloty, kteří zdravotně oslabeným nabídli vyhlídkové lety nad hradeckým okolím. Věříme, že jsme po svém i my - členové Juniorklubu Hradec Králové -  přispěli malým dílem k úspěchu této charitativní akce.  

     Všem kamarádům a kamarádkám, kteří se setkání zúčastnili, děkujeme a mají naše uznání!

24. října 2009, III. drakiáda (pozvánka)

     Je-li něco potřetí, už to snese nálepku "tradiční". 24. října jsme spolu s Domem dětí a mládeže nachystali III. drakiádu pro děti a hradeckou veřejnost na RC letišti U Terna. Obavy byly především z počasí, které se v předchozích dnech nechovalo zrovna přátelsky. Nakonec se umoudřilo a bylo na podzimní termín příjemně teplé, ale bez potřebného "luftu".  Takové počasí bychom rádi vyměnili za to, které vládlo na leteckém dnu, kdy foukal nezvaný fukéř... I při poněkud menší návštěvě se létalo, jezdilo s auty, někteří sportovní nadšenci běhali po louce s draky a nechyběla combatová "soutěž" modelů z EPP. Naše poděkování patří (krom členům Juniorklubu) také Jindrovi Dvořáčkovi z LMK Trifid Česká Skalice (obr. 2), který přivezl hodnotné dárky pro nejmladší piloty a  řidiče.

 
 

Domů | Akce klubu | Akce 2007 | Akce 2008 | Akce 2009 | Akce 2010 | Akce 2011 | Akce 2012 | Akce 2013 | Akce_2014 | Akce 2015 | akce_2016 | Akce_2017 | Akce_2019 | Akce 2020 | Akce_2021

Tento server byl naposledy aktualizován dne 19. 03. 2016